Geri Dön

İşçilerin yürüyüşüne polis müdahale etti

İzmit’te çalıştıkları çelik fabrikasından sendikalı oldukları gerekçesiyle çıkarıldıklarını iddia eden işçilerin Ankara’ya yapmak istedikleri yürüyüşe polis müdahale etti, 33 kişi gözaltına alındı.

İşçilerin yürüyüşüne  polis müdahale etti

Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir çelik fabrikasında 42 gün önce 90 işçi işten çıkarıldı. Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye olan işçiler, sendikalı olmaları nedeniyle işten çıkarıldıklarını iddia ederek fabrika önünde oturma eylemi başlattı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan sendikal yetki belgesi almak üzere Ankara’ya yürümek istedi. İşçilere, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ile Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu da destek verdi.
İzin alınmadığı için yürüyüşe izin vermeyeceklerini söyleyen emniyet yetkilileri ile işçiler arasındaki görüşmeler sonuç vermeyince grup yürüyüşe başladı. Fabrika önünden ayrılmadan önce işçilerin önünü kesen çevik kuvvet ekipleri gruba müdahale etti, aralarında Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve sendika yöneticilerinin de bulunduğu 33 kişiyi gözaltına aldı.

Çekmeköy'de silahlı kavgaİstanbul Çekmeköy'de çıkan kavgada, silahla vurulan 2 kişi yaralandı. Polisin kaçan kişileri yakalamak için çalışması sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet