Geri Dön

İstanbul’da 3 bin polisle büyük asayiş uygulaması

İstanbul’un 39 ilçesinde dün gece 3 bin polisin katılımıyla dev asayiş uygulaması yapıldı. 6 bin 200 kişinin GBT yoklamasının yapıldığı denetlemelerde değişik suçlardan aranan 32 şahıs gözaltına alınırken, 87 umuma açık işyeri hakkında cezai işlem yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın bizzat katılarak denetlediği uygulamalarda, 47 işyeri alkol satış kurallarına uymadıkları, 9 işyeri ise kumar oynattığı gerekçesiyle cezai işlem uygulanıp kapatıldı.

İstanbul’da 3 bin polisle büyük asayiş uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube koordinesinde, 39 ilçenin emniyet ekipleriyle Önleyici Hizmetler ve Foto Film Şube ekiplerinin katılımıyla gerçekleşen uygulama dün gece 23.00 da başlayıp gece saat 01.00 sıralarında bitti. 2 saatlik süre zarfında şehrin merkezi ile 39 ilçe merkezinde yapılan uygulamalarda umuma açık 632 işyerini denetleyen ekipler, 87 işyeri hakkında kanun ve kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uyguladı.

9 KUMARHANE, 47 MEYHANE KAPATLDI

Halka açık mekânlar, alkol satışı yapan meknlar ile istihbarat çalışmalarında kumar oynattığı tespit edilen mekânlara yapılan baskınlarda ise 570 işyerinin saat 22.00’dan sonra alkol satıp satmadığı denetlenirken, denetlenen işyerlerinden 47’si hakkında kanun ve kuralları ihlal ettikleri gerekçesiyle cezai işlem uygulandı. Aynı denetlemelerde kumar oynatıldığı gerekçesiyle basılan 46 mekândan 9’unda ise kumar oynatıldığı tespit edilerek kapatma işlemi uygulandı.

6 BİN 200 GBT DENETLEMESİ

6 bin 200 vatandaşın GBT (Genel Bilgi Tarama) denetlemesinin yapıldığı uygulamalar sırasında, değişik asayiş suçlarından haklarında yakalama kararı bulunan 32 aranan şahısta gözaltına alındı. Halkın can ve mal güvenliğiyle, huzur ve sükûnunun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen denetlemelerin önümüzdeki günlerde süreceği yetkililerce ifade edildi

D-100'de şok görüntü! Aniden bastırdı, İstanbul istikameti kapandıKocaeli'nin bazı bölgelerinde aniden bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber