Geri Dön

İstanbul’da denize 1 ton yakıt aktı

İstanbul’da kargo gemisine yakıt tankerinden ikmal yapıldığı sırada bir ton motorin denize aktı. Denizi kirleten akıntı nedeniyle soruşturma başlatıldı

İstanbul’da denize 1 ton yakıt aktı

İstanbul’un gemi bekleme noktalarından Ahırkapı-Kumkapı arasında yakıt aktarımı yapılırken sızıntı meydana geldi. 1 ton motorin denize akarken her iki gemi için de soruşturma başlatıldı. Her gün yüzlerce geminin Boğaz geçişi öncesi ya da sonrasında bekleyerek personel ve geminin ihtiyaçlarının görüldüğü İstanbul Kumkapı Demir Bölgesi’nde deniz kirliliği meydana geldi. Marshall Adaları bayraklı Navin Hawk isimli kargo gemisine, Necati Alpagül adlı yakıt tankerinden yapılan aktarım sırasında yaşanan sızıntı ile 1 tona yakın motorin denize aktı.

Geç haber verildi

87 metre uzunluğundaki Necati Alpagül yakıt ikmal gemisinden, 112 metre uzunluğundaki Navin Hawk isimli gemiye yapılan aktarım sırasında yakıtın nasıl sızdığı henüz tespit edilemedi. Sızıntının Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bildirilmesi ile ekipler harekete geçti. İstanbul Liman Başkanlığı da olay yerine gelirken, kıyı emniyeti yetkilileri iki gemi için de idari soruşturma başlattı. Sızıntı miktarının az olmasına rağmen yetkililere geç haber verildiği öğrenildi. Çevre İl Müdürlüğü ve İstanbul Belediyesi Çevre Daire Başkanlığı da önlemler almak üzere bölgeye gelerek incelemede bulundu.

İstanbul’da denize 1 ton yakıt aktı

İstanbul’da denize 1 ton yakıt aktı

İstanbul’da kargo gemisine yakıt tankerinden ikmal yapılırken 1 ton motorin denize döküldü. Denizde büyük bir çevre kirliliği yaratan akıntı nedeniyle soruşturma açıldı.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet