Geri Dön

İstanbul Film Festivali’nden özel Bergman programı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 6 - 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman’ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anıyor.

İstanbul Film Festivali’nden özel Bergman programı

‘Bergman 100 Yaşında’ adlı bölümde Türkiye’den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman’ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Yönetmenler, kariyerlerini ve sinemasal yaklaşımlarını etkileyen bu filmlerin İstanbul Film Festivali’ndeki gösterimlerini bizzat sunacak ve İsveçli büyük ustayı kendi gözlerinden, festival izleyicisiyle paylaşacaklar.

Seçkide Kazım Öz ‘Yaban Çilekleri’ni, Emin Alper ‘Yedinci Mühür’ü, Semih Kaplanoğlu ‘Kış Işığı’nı ve Reha Erdem ‘Sessizlik’i sunacak. Ayrıca Can Evrenol ‘Persona’nın, Ümit Ünal ‘Utanç’ın, Aslı Özge ‘Çığlıklar ve Fısıltılar’ın, Melik Saraçoğlu ile Hakkı Kurtuluş ‘Bir Evlilikten Manzaralar’ ve Yeşim Ustaoğlu ‘Güz Sonatı’nın sunumunu gerçekleştirecek.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber