Geri Dön
Gündemİstanbul hava durumu... İstanbul'a kar ne zaman yağacak? (7 Ocak)

İstanbul hava durumu... İstanbul'a kar ne zaman yağacak? (7 Ocak)

İstanbul'da iki gündür fırtına ve yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Bazı yerlerde su baskını yaşanırken hala kar yağmış değil. Ülkenin büyük bir bölümünde kar yağışı etkili olurken İstanbullular "Kar ne zaman yağacak?" diye sorguluyor.

İstanbul hava durumu... İstanbul'a kar ne zaman yağacak? (7 Ocak)

 

İstanbul'da kar soğuğu var ama henüz İstanbullular kar ile tanışmış değil. Dün birçok ilde kar nedeniyle okullar tatil olurken "İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusu bu kentte yaşayanlar tarafından sıklıkla yöneltiliyor.

İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

Uydu görüntülerine göre İstanbul'da 10 gün boyunca herhangi bir kar yağışı görünmüyor. Fakat cuma gününe kadar aralıksız yağmur etkili olacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Hatay, Osmaniye VE Antalya’nın doğu kıyıları ile Kahramanmaraş'ın batısında kuvvetli Adana çevrelerinde yer yer şiddetli, Mersin çevrelerinde yer yer şiddetli ve aşırı olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 8°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı