Geri Dön
Gündemİstanbul Sefaköy'de İETT otobüsü kazası

İstanbul Sefaköy'de İETT otobüsü kazası

Küçükçekmece Sefaköy D-100 karayolunda meydana gelen İETT otobüsü kazasında yaralı sayısı 10'a yükseldi. Yoldan çıkan otobüsü kaldırmak için 2 vinç ile 4 saat süren çalışma yapıldı.

Küçükçekmece Sefaköy D-100 Aksaray istikametinde yanyolda meydana gelen kazada Saadettin Güvercin'in kullandığı Boğazköy Mahallesi – Bakırköy seferini yapan İETT otobüsünün, Sefaköy durağından yolcu aldıktan kısa bir süre sonra sağ ön lastiği patladı.

Bariyerleri kırıp aşan otobüs yeşillik alandaki Atatürk Havalimanı’nın demir korkuluklarına yaslandı. Kapıların açılmaması üzerine yolculardan biri çekiçle otobüsün camları kırdı. Kazadan yara almayan yolcular hemen otobüsün içinden çıkarken yaralanan yolculardan bazılarını da vatandaşlar otobüsün içinden tahliye etti.

ÇALIŞMA 4 SAAT SÜRDÜ

Kaza sonrası kendi imkânlarıyla hastaneye giden yolcularla birlikte yaralı sayısı 10'a yükseldi. Öte yandan yoldan çıkan İETT otobüsü de 4 saatlik çalışmanın ardından iki vinç yardımıyla bulunduğu yerden kaldırıldı.

İstanbul Sefaköyde İETT otobüsü kazası

'TAKLA ATACAĞIZ SANDIM'

Kazayı anlatan otobüs şoförü Saadettin Güvercin, “Yolcuları aldıktan sonra aşağı doğru iniyorduk. 30 metre ilerledikten sonra sağ ön tekerimiz patladı. Daha sonra araba kendini sağ tarafa attı. Hızımız 20-30 arasındaydı araba durmadı sağa doğru uçtuk. Koltuklar doluydu, ayakta da 3 kişi vardı" diye konuştu.
Kazadan yara almadan kurtulan yolculardan biri olan Emre Doğan da konuşmasında “Önce bir sarsıntı geçirdik ben hemen direğe tutundum. Sağ taraftan vurduk, herhalde takla atacağız dedim" ifadelerine yer verdi.

Kaza nedeniyle D-100 karayolunun Sefaköy mevkiinde yanyol Aksaray istikameti trafiğe kapatıldı. Olay yerine gelen İBB ekipleri bariyerlere yeşil alana uçan otobüsün ön kısmına saplanan bariyerleri keserek kurtarma çalışması yaptı.

İstanbul Sefaköyde İETT otobüsü kazası