Gündem İstanbul'da "Narkogüç-50" operasyonunda 167 tutuklama

İstanbul'da "Narkogüç-50" operasyonunda 167 tutuklama

17.02.2024 - 12:24 | Son Güncellenme:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da Narkogüç-50 Operasyonu'nda yakalanan bin 663 şüpheliden 167'inin tutuklandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da uyuşturucu ya da uyarıcı madde ticareti yaptığı değerlendirilenlere yönelik, Narkogüç-50 Operasyonu düzenlendiğini belirtti.

Haberin Devamı

Bakan Yerlikaya sözlerini şöyle sürdürdü; 

"İstanbul’da 'Sokak Satıcısı (Torbacı)' olarak tabir edilen Uyuşturucu ya da Uyarıcı Madde Ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik 5 gündür devam eden "NARKOGÜÇ-50” Operasyonunda;

461 Kg Uyuşturucu Madde ve 1 Milyon 936 Bin adet Uyuşturucu Hap ele geçirildi. Bin 663 şüpheli sokak satıcısı yakalandı ve işlem yapıldı. Bu şahıslardan 167'si tutuklandıb

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Uyuşturucu tacirlerini teröristlerden farklı görmüyoruz. Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz,

İstanbulda Narkogüç-50 operasyonunda 167 tutuklama

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptığı tespit edilen, “TORBACI” olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik "NARKOGÜÇ-50" Operasyonu düzenlendi.

Haberin Devamı

Operasyon sonucu; 10 adet ruhsatsız tabanca,3 adet av tüfeği ile Çok miktarda döviz ve 657 Bin Türk Lirasına el konuldu.

Operasyonu gerçekleştiren İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzü ve Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle"