Geri Dön

İstanbul'da PKK'ya ağır darbe! 7 kişi gözaltına alındı

İstanbul’da bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. PKK'nın sözde gençlik yapılanması YDGH üyesi 3 şüpheli ile Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirlenen PYD/YPG terör örgütü üyesi 3 kişi yakalandı. Aynı gün terör örgütünden kaçıp Türkiye'ye gelen 1 kişi de emniyet güçlerine teslim oldu.

İstanbul'da PKK'ya ağır darbe! 7 kişi gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekipleri, geçtiğimiz 21 Ocak akşamı Arnavutköy İslambey Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde bulunan bir markete el yapımı patlayıcıyla düzenlendiği ihbarını aldı.

Ekiplerin yaptığı soruşturmada, saldırıyı düzenleyen 3 şüpheli şahsı tespit etti. Ölü ve yaralının olmadığı saldırı sonrasında, olay yerinde bulunan güvenlik kameraları ile 3 saldırgan tespit edildi.

Terör örgütü PKK'nın sözde gençlik yapılanması YDGH içerisinde faaliyet yürüten şahısları tespit eden ekipler, yakalanması için önceki akşam Özel Harekat ekiplerinin desteğinde operasyon düzenledi.

28 Ocak gecesi Arnavutköy'de düzenlenen eş zamanlı baskında 3 şüpheli şahıs yakalanıp gözaltına alındı. Aynı gece düzenlenen bir başka operasyonda ise geçmiş tarihlerde bölücü terör örgütü PYD/YPG’nin Suriye yapılanması içerisinde faaliyet gösteren 3 kişi daha gözaltına alındı.

Öte yandan yakalanan 3 kişinin yasadışı yollarla yurda girdiği ve İstanbul’da ikamet ettikleri tespit edidi.

Bölücü terör örgütü mensubu 6 şüpheli TEM Şube'ye götürülüp sorguya alandı. Aynı gün bir PKK/KCK mensubu da teslim oldu. Bölücü terör örgütünün saflarında eylem yaparken, 2 yıl önce örgütten kaçıp Türkiye’ye giriş yaptığını itiraf eden terörist, etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itirafçı oldu.

Örgüte dair kritik bilgiler verdiği öğrenildi.

 

 

 

Kurbağa adamlar Eskişehir'de kaybolan küçük Yusuf'u arıyorEskişehir’de dünden bu yana kayıp olan Irak uyruklu Yusuf Gurubi’yi arama çalışmalarına başlandı. Çalışmalar için özel olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğinden gelen ‘kurbağa adamlar’ tarafından Yusuf’un en son görüldüğü sulama kanalı didik didik aranıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber