Geri Dön
Gündemİstanbul'da TIR işyerinin bahçesine uçtu

İstanbul'da TIR işyerinin bahçesine uçtu

İstanbul'da Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi 5.Cadde'de kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünü kaybettiği TIR, fabrika bahçesine devrildi.

İkitelli'de sürücüsünün kontrolünden çıkan TIR, yaklaşık 10 metreden iş yerinin bahçesine uçtu. Sürücünün hafif şekilde yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre kaza saat 16.30 sıralarında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde'de meydana geldi. Yokuş aşağı inerken kavşakta dönüş yapan TIR, sürücü Yakup Vefai'nin kontrolünden çıktı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden İran uyruklu sürücü, yol kenarındaki korkulukları yaklaşık 10 metreden bir iş yerinin bahçesine uçtu. Faciadan dönülen kazada TIR sürücü hafif şekilde yaralandı. Yaralı sürücü ambulansta ayakta tedavi edilirken, kaza anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İstanbulda TIR işyerinin bahçesine uçtu

SÜRÜCÜ KAZA ANINI ANLATTI

Kaza anını anlatan Vefai, "Dönüş yaparken önümde araç vardı. Çarpmamak için frene bastım. Kaydı ne yapayım. TIR'da makineler vardı" dedi.

Üsmen Acar isimli görgü tanığı ise, "Hava yağışlı olduğu için içeride oturuyorduk. Öyle bir gürültü geldi ki kazadan birden dışarı fırladım. Tırın buraya düşmesini gördüm sadece. Panik halinde ne yapacağımızı şaşırdık. Sürücü kendi imkanlarıyla çıktı. Sonra ambulans geldi. Burası normalde işyeri olduğu için bütün arabalar buraya diziliyor. O sırada Allah’tan kimse yoktu” diye konuştu.

İstanbulda TIR işyerinin bahçesine uçtu