Geri Dön
Gündemİstanbullu en çok haşere için aradı

İstanbullu en çok haşere için aradı

İstanbullular son dönemde Alo 153 Beyaz Masa’yı en çok sinek ve haşerelere karşı ilaçlama talebi için aradı. Bu tabloda, kentte yaz ayında görülen Batı Nil Virüsü vakaları ve ağaçlara dadanan tırtıl ile drakula böceğinin etkisi yüksekti.

İstanbullu en çok haşere için aradı

İBB Beyaz Masa Merkezi’nden elde edilen verilere göre; 27 Haziran 2019 tarihi itibariyle çağrı merkezine 1 milyon 522 bin 888 adet başvuru yapıldı. İstanbullular, en fazla ilaçlama konusunda taleplerini iletirken ilaçlamayı sırayla ulaşım araçlarının gelmemesi ve sefer artırım talepleri takip etti. Başvurulardan 908 bin 59’nun bilgi istemi, 336 bin 384’nün şikâyet, 276 bin 62’nin talep ve 2 bin 383 adetinin de teşekkür amaçlı yapıldığı açıklandı. Gelen başvuruların, 1 milyon 470 bin 743 adedi çözüme kavuşurken 52 bin 145’i için çalışmalar halen sürüyor. Çağrı merkezini en fazla arayan ilçe Fatih olurken, Fatih’i Bahçelievler, Kadıköy ve Başakşehir takip etti.

Beyaz Masa’ya en çok ilaçlama konusunda talep gelmesini belediye kaynakları, sivrisinek sokması ile bulaşan Batı Nil Virüsü vakalarının Avcılar’da görülmesi ile Türkiye’ye ithal süs bitkileriyle geldiği tahmin edilen Turunçgil Uzun Antenli Böceği’ne birçok semtte rastlanmasına bağladı.

Meteoroloji'den flaş 3 saat uyarısı! İri taneli dolu yağışı başladıMeteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış başladı. Silivri'de iri taneli dolu yağış devam ederken Tekirdağ'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki 3 saat süreci açıklandı. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara çevrelerinde önümüzdeki 4 saat boyunca kuvvetli sağanak beklendiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet