Geri Dön

İstismar görüntüsü paylaşanlara gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Skype adlı uygulamada bir grubun, yabancı ülke kaynaklı internet sitelerinden çocukların cinsel istismarı içerikli görüntüleri indirip aralarında paylaştığını belirledi.

İstismar görüntüsü paylaşanlara gözaltı
FERİT ZENGİN İstanbul

Bunun üzerine İstanbul, Ankara, Ağrı, Adana, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Giresun, İzmir, Kırklareli, Muğla, Sakarya, Sivas, Tekirdağ ve Zonguldak’ta 39 adrese baskın yapıldı. Aralarında emekli memurların da bulunduğu

22 şüpheliyi gözaltına alan ekiplerin, ele geçen dijital eşya ile cep telefonlarında söz konusu görüntülere rastladığı öğrenildi.

15 kişiyle baskın yapan Rus otel sahibi, el ve ayaklarını bağladığı kiracısını dövdüAntalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos tatil beldesinde otel işleten Orhan Kaplan (27) ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darbedildi. Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından anbean görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber