Gündem İYİ Parti ABB Adayı Cengiz Topel Yıldırım CNN Türk'te açıkladı: Yavaş'ın belediyeciliği bomboş

İYİ Parti ABB Adayı Cengiz Topel Yıldırım CNN Türk'te açıkladı: Yavaş'ın belediyeciliği bomboş

20.02.2024 - 21:51 | Son Güncellenme:

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, CNN TÜRK'te açıklamalarda bulundu. Cengiz Topel Yıldırım, "5 yıldır algı yönetimiyle bir belediyecilik var" dedi.

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programında açıklamalarda bulundu. Cengiz Topel Yıldırım'ın açıklamasından satır başları şöyle;

Haberin Devamı

Bu belediyenin 5 yıllık icraatlarını inceledik. Türlü tespitlerimiz oldu. Ankaralıların hukukunu korumak için kamuoyunun önünde söyledik. Mansur Yavaş şöyle diyor mitinglerde 'Mansur Yavaş belediyeciliğine öğrenecekler' diyor. Mansur Yavaş belediyeciliğini 7-8 gün içerisinde bütün Ankara'ya ve Türkiye'ye anlatmak istedik. Bilinsin istiyoruz. 5 yıldır algı yönetimiyle bir belediyecilik var. Ankara yağmurdan kaçarken adeta doluya tutulmuş.

Bir tane CHP'li daire başkanı var. Kamuoyu bilsin tüm CHP'liler de duysun o daire başkanın kendisinden başka personeli yok. O daire başkanlığının bütçesi yok. CHP daire başkanlığı 10 liralık bir şeye imza atıp satın alamaz.

'Sosyal yardım yapıyorum' diyorsunuz. 5 yıldır başkanlık yapan biri sosyal yardımlarla anılıyor. Ben buna kampanya belediyeciliği diyorum. Ankara Büyükşehir Belediyesi 5 yılda 308 milyar 496 milyon kaynak kullanmış. Tüm bu kaynağın içerisinde sosyal yardımlara ayırdığı oran yüzde 3,27. Bu da 10 milyar TL demek.

Haberin Devamı

Şeffaflığı ağzından düşürmeyen Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 15 şirketle ilgili bir tane kelime, bilgi vermiyor. 5 yıldır hayatımızı kolaylaştıran bir tane icraat yok. Yavaş'ın belediyeciliği bomboş.