Geri Dön

Jandarma ve polisten ortak operasyon!

Şırnak'ta jandarma ve polis ortak çalışmasıyla uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında düzenlenen operasyonlarda haklarında yasal işlem yapılan 40 kişiden biri tutuklandı.

Jandarma ve polisten ortak operasyon!

İl Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü'nce, terörün finans kaynaklarından olan kaçakçılıkla mücadele kapsamında 21- 27 Ekim tarihleri arasında Şırnak merkez ve ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda arama yapılan adreslerde bir miktar eroin, esrar ve sentetik uyuşturucu ile gümrük kaçağı 12 bin 761 paket sigara, 28 cep telefonu, 66 kilo çay, 7 kilo nargile tütünü ve 3 litre alkol ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu ve kaçak malzemelere el konulurken 39 kişi hakkında yasal işlem yapıldı. Gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan 1 kişi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber