Geri Dön

Kadir Şeker kimdir? Kadir Şeker olayında son durum nedir?

Kadir Şeker davası ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. Son dakika gelen habere göre, Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu. Gündeme gelen haberler sonrasında konu ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Peki Kadir Şeker olayı nedir?

Kadir Şeker kimdir? Kadir Şeker olayında son durum nedir?

Konya'da sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu. Kadir Şeker için - 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indiriminin de üst seviyeden uygulanması istendi.Peki Kadir Şeker olayı nedir?

KADİR ŞEKER OLAYI NEDİR?

Olay, 5 Şubat akşamı, Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı'nda yaşandı. Antalya'dan Konya'ya gelip yerleşen Ayşe Dırla ve Özgür Duran çifti arasında birlikte yaşadıkları evde tartışma çıktı. Ayşe Dırla evden çıkıp, parka geldi. Peşinden parka gelen Özgür Duran, iddiaya göre sevgilisini dövmeye başladı. Tesadüfen parktan geçen Kadir Şeker de olaya müdahale etmek istedi. Çıkan arbedede, Şeker'in elindeki bıçak, Duran'ın kalbine isabet etti. Özgür Duran, hayatını kaybederken, tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şeker, çıkarıldığı mahkemece 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklandı.

Milliyet'te Gündem (22 Eylül 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber