Geri Dön

‘Kahramanlara destek çocuklarına gelecek’

Siemens Türkiye, Kovid-19 salgınında vefat eden sağlık çalışanları çocukları başta olmak üzere salgın döneminde korona virüse yakalanıp vefat eden tüm bireylerin çocuklarına destek olmak için Türk Eğitim Vakfı ile iş birliği yaparak #BeraberceGeleceğe Projesi’ni hayata geçirdi.

‘Kahramanlara destek çocuklarına gelecek’

 

Proje kapsamında Siemens A.Ş., Siemens Healthineers, Siemens Energy, Siemens Mobility, SFS ve Flender çalışanlarının gönüllü katılımı ile bağış toplanacak. Şirket çalışanlarının bağışlarıyla hayat bulacak projede toplanan meblağ kadar, Siemens Caring Hands Vakfı da nakdi destek sağlayarak bağış miktarını ikiye katlayacak ve TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktaracak. Siemens Türkiye İletişim Direktörü Gizem Keçeci, “Siemens Türkiye olarak topluma fayda, insana değer anlayışıyla faaliyetlerimizi gerçekleştiriyor, desteğimizi bu pandemi döneminde de artırarak sürdürüyoruz” dedi.

İzmir'de orman yangınına giden itfaiye aracı kaza yaptıİzmir Tire'de, makilik yangınına müdahale etmek üzere yola çıkan arazözün devrilmesi sonucu Orman Bölge Müdürlüğü personeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de konuyla ilgili, 'İzmir Tire’deki orman yangınına müdahale etmek için yola çıkan arazözün kaza yapmasıyla 2 arkadaşımız şehit olmuş, 2 arkadaşımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber