Geri Dön
GündemKahramanmaraş'ta 115 tarihi eser ele geçirildi

Kahramanmaraş'ta 115 tarihi eser ele geçirildi

Kahramanmaraş'ta, jandarma operasyonunda, Roma dönemine ait 92'si sikke olan 115 parça tarihi eser ele geçirilirken, 1 kişi de gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta 115 tarihi eser ele geçirildi

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Afşin ilçesinde birinin elinde tarihi eser olduğu ve satmak için müşteri aradığı bilgisine ulaştı. Yapılan çalışmalar sonucu tarihi eserleri satmak isteyen kişinin, A.Ü. olduğu belirlendi. Ekipler, A.Ü.'nün Başüstü Mahallesi'ndeki adresine operasyon düzenledi. Adreste yapılan aramada, Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 92 sikke, 18 yüzük ile 5 obje olmak üzere toplam 115 parça tarihi eser ele geçirildi. A.Ü., gözaltına alınırken, tarihi eserler de Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi

 

Yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli?Yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle yatırım yapacağınız tutarın tasarruf için ayırdığınız tutar olmasına özen gösterin. Çünkü yatırım araçlarının fiyatlarında oluşabilecek geri çekilmeler sonrası yaşayacağınız kayıplardan gündelik hayatınızın çok fazla etkilenmemesi önemli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet