Geri Dön

'Kalp'leri yakan veda

Milliyet’in ‘Bir hayat bağışlayın’ manşetiyle acil kalp nakli beklediğini duyurduğu Tuğçe Yıldız yaşamını kaybederek abisinin kaderini paylaştı.

'Kalp'leri yakan veda

İstanbul Şirinevler’de yaşayan Tuğçe Yıldız’a (24) üç yıl önce ‘kalp yetmezliği’ teşhisi konuldu. Tedaviye başlansa da zamanla Yıldız’ın kalbi işlevini yerine getiremez oldu. Yıldız, yaşamını kalp destek cihazına bağlı olarak sürdürmeye başladı. Doktorlar tek çarenin ‘kalp nakli’ olduğunu söyleyince, Tuğçe hemen organ nakli bekleyenler listesine alındı.

Listede ilk sıradaydı

Acilin acili olarak Sağlık Bakanlığı nakil listesinde ilk sırada yer alan Yıldız, yaklaşık bir aydır Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. Genç kızın hayata dönmesi için uygun kalp bekleniyordu. Ama Tuğçe Yıldız dün yaşam mücadelesini kaybetti ve dört yıl önce kalp yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren ağabeyiyle aynı kaderi paylaştı. Genç kızın cenazesi bugün Şirinevler Ulu Cami’den öğle vakti kaldırılacak.

Putin'e hastane gezdiren doktorda corona virüs çıktı!Rusya'da corona virüs hastaları için oluşturulan özel karantina hastanesi Kommunarka'nın Başhekimi Denis Protsenko'nun corona virüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber