Geri Dön

Kan davası yüzünden okula gidemiyorlar

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Kerimbeyli köyünde, aynı aşirete bağlı Öget ailesi mensupları arasında 5 yıldır süren ve 6 kişinin öldüğü kan davası nedeniyle 23 çocuk okula gidemiyor.

Kan davası yüzünden okula gidemiyorlar

Yaklaşık 5 yıl önce Raif Öget, kızkardeşini seven Abdulkadir Öget’i öldürdü. Olaydan sonra Raif Öget tutuklanırken, aileler arasında kan davası başladı. İkinci olay ise 31 Mart 2013’te yaşandı. Öldürülen Abdulkadir Öget’in kardeşi Hakan Öget, Raif Öget’in kardeşi Sadık Öget’i (28) tabancayla vurarak öldürdü. Bunun intikamını almak isteyen Sadık Öğet’in kardeşleri de, geçen 4 Haziran’da Aras Nehri kenarında pusu kurarak, traktöre ot yükleyen amca çocuklarının üzerine otomatik tüfeklerle ateş açtı. Açılan ateş sonucu Nurettin (50), Battal (30), Fesih (26) ve Sadık Öget (25) hayatını kaybetti. Cinayet şüphelisi Süleyman Öget (70) kaçarken, oğulları Reis (36), Raif (34), Cevdet (32), Salih (30), Enver (23) ve Musa Öget (19) ise yakalanıp tutuklandı. Babasının kaçak olduğunu, 6 kardeşinin ise tutuklandığını belirten Nevra Öget (25), “Ailemizden 23 çocuk korkudan okula gidemiyor. Mardin’deki olayın bir benzeri burada yaşanabilir. Bir bahçe içindeki 3 evde 8 kadın ve 23 çocuk yaşıyor. Sırayla nöbet tutuyoruz. Devletimizin bize yardımcı olmasını istiyoruz” diye konuştu.

56 yaşındaki adam apartmanın bahçesinde ölü bulunduAdana’da 56 yaşındaki bir adam apartmanın bahçesinde ölü olarak bulundu. Balkona çıkıp komşularının öldüğünü gören vatandaşlar ise şoke oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber