Geri Dön

Kandil mesajları - Miraç Kandili bu gece idrak edilecek

Miraç Kandili için en güzel kandil mesajlarını sizler için derledik. Bu gece Müslümanlar için en hayırlı gecelerden bir tanesi. Miraç gecesi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) göğe yükselmesini ifade eder. İşte en güzel ve yeni kandil mesajları...

Kandil mesajları - Miraç Kandili bu gece idrak edilecek

Miraç Kandili mesajlarını sizler için derledik.. İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Miraç Kandili öncesi Miraç Kandili ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını ve en güzel Miraç Kandili mesajlarını sizler için derledik.

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?
Mekke’de Müslümanlar Müşrikler tarafından üç yıl boyunca acımasız bir boykota maruz bırakılmışlardı. Boykotun sona erdiği günlerde Resûlullah Efendimiz (s.a.s.), önce amcası Ebû Tâlib’i, sonra da çok sevdiği hanımı Hz. Hatice’yi kaybetmişti. Bu acı dolu günlerin ardından Yüce Allah, Hz.Muhammed’i huzuruna kabul ederek Mirâç ile şereflendirdi. Mirâç, Peygamberimizin Mescid-i Aksâ’dan göklere yükselip Yüce Allah’tan vahiy almasıdır.

MİRAÇ KANDİLİ GECESİNDE NELER YAPILMALI?

Mübarek kandil gecelerini Kur’an-ı Kerim okuyarak, ibadet ederek, aile bireyleri ile günün önemi hakkında sohbet ederek, hayatımızın muhasebesini yaparak ve geçmiş günahlarımız için af dileyerek, yakınlarımızı özellikle de hasta ve yaşlıları arayarak ve tabii dostlarımızın yakınlarımızın kandilini kutlayarak geçirmeliyiz.

KANDİL MESAJLARI
• Peygamber efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet ve huzur getirsin. Miraç Kandilimiz mübarek olsun.
• Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun.Gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun.
• Sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümün bile ayıramadığı gönüller vardır. Mesafeler olsa da dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller...
• Duaların gökyüzüne yükseldiği mübarek Miraç Kandili’nin hayırlara vesile olmasını dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.
• Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!
• Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.
• Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, çünkü bugün Miraç Kandili, kandilin mübarek olsun.
• Ya Rabbim sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Miraç Kandili hatırına bağışla. Hayırlı Kandiller olsun...
• Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.
• Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler…
• İnsanı miraca götüren yol barıştan, sevgiden ve kardeşlikten geçer. Birlik ve beraberlik içinde Miraç Kandilimiz mübarek olsun.
• Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, hayırlar doğuran, bizlere mutluluk getiren mübarek kandil gecesinde dualarınızın kabul olması dileğiyle...
• Kim can-ı gönülden iman eder, kalbini doğru yolda, dilini temiz tutar, Allah rızası için el açıp dua ederse ruhu göğe yaklaşır. Miraç Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

Bodrum'da iş yerinin deposunda çıkan yangın söndürüldüMuğla'nın Bodrum ilçesinde, bir iş yerinin deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet