Geri Dön

Kapadokya’da balonlar sis içinde havalandı

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da, dün sabah saatlerinde etkili olan sis, sıcak hava balon turlarına engel olamadı.

Kapadokya’da balonlar  sis içinde havalandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayıyla gerçekleştirilen turda, zaman zaman sisin arasında kaybolan balonlar birbirinden güzel görüntüler oluşturdu. Yer yer görüş mesafesinin 150 metreye kadar düştüğü bölgede, günün ilk ışıklarıyla Göreme beldesinden yükselen sıcak hava balonları, yaklaşık bir saatlik turun ardından farklı vadilere iniş yaptı.

Tura katılan yabancı turistler, çok güzel manzaraya sahip Kapadokya’da, balon turu yapmanın harika bir his olduğuna dikkat çekerek sisler arasında uçma deneyimini ise çok daha fantastik bulduklarını söylediler.

Bakan Koca'dan 'zorunlu karantina' paylaşımıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede karantinanın önemine işaret ederek, "Tedbirlere harfiyen uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet