Geri Dön
GündemKapanmanın ilk gününde sıkı denetim

Kapanmanın ilk gününde sıkı denetim

17 günlük tam kapanmanın ilk günü İstanbul’da, meydanlar, sokaklar ve sahiller sessizliğe büründü. Milliyet olarak tam kapanmanın ilk gününde İstanbul’un caddelerini ve meydanlarını dolaştık.

Kapanmanın ilk gününde sıkı denetim

GÖKHAN KAM İstanbul - Yasağa rağmen, “Hastane randevum var”, “Sıkıldım kütüphaneye gidiyorum”, “Hava almaya çıktım” diyerek gezen vatandaşlar da vardı.  Ümraniye’nin en işlek caddesi olan Alemdağ Caddesi’nde polis ekiplerinin denetimi nedeniyle trafik yoğunluğu oluşmuştu. Burada araçlar tek tek durdurularak vatandaşların izin belgeleri kontrol edildi.

Sonraki durağımız ise Üsküdar’dı. Üsküdar Meydanı’nda birkaç turistin dışında kimse yoktu. Sahilde oturan Fatma Kara, dışarıya neden çıktığını soran polise, “Hastane randevum var. Saati gelene kadar biraz hava alayım dedim. Mesajlardan randevumu göstereyim” cevabını verirken polis memuru Kara’ya bir an önce hastaneye gidip oradan da evine gitmesi gerektiği, aksi taktirde cezai işlem uygulanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Salacak sahili boyunca polis ekipleri izin belgesi ve pasaport kontrolü yapmaktaydı. Kalabalık bir turist grubunun Kız Kulesi’ne karşı fotoğraf çektiklerini gördük. Kendi aralarında sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat etmediklerine şahit olduk.

Sonraki adresimiz Kadıköy oldu. Kadıköy Rıhtım Meydanı da oldukça sakindi. Sahil boyunca banklarda oturanları polis memurları oturmamaları konusunda uyarıyordu.     

Kapanmanın ilk gününde sıkı denetim

Meydanlar boş kaldı

Tam kapanmanın ilk gününde İstanbul Anadolu yakasında meydanlar boş kaldı. İstanbulluların kapanma kararına uydukları görülürken, boş kalan Kadıköy ve Üsküdar Meydanı havadan da fotoğraflandı. Meydanlarda sadece işe giden vatandaşların kullandığı otomobiller ile toplu taşıma araçlarının hareketliliği yaşandı. İstanbul'u tercih eden turistlerin sıkça kullandığı ve Kız Kulesini gören Üsküdar Sahili de sakinliği ile dikkat çekti.

 

               

Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında yangın çıktıİstanbul Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet