Geri Dön
GündemKaraman'daki semt pazarlarında koronavirüs önlemleri

Karaman'daki semt pazarlarında koronavirüs önlemleri

Karaman'da, etrafı bariyerlerle çevrili semt pazarına alışverişe gelenler, koronavirüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek, alınıyor. Yoğunluk oluşmaması için alışveriş yapıp, ayrılanlardan sonra başka kişiler pazara alınıyor.

Karaman'daki semt pazarlarında koronavirüs önlemleri

Kentteki semt pazarlarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler, üst seviyeye çıkarıldı. Ali Şahane Mahallesi'ndeki pazarın sokaklara bağlanan etrafı, bariyerlerle çevrildi ve tek giriş noktası oluşturuldu. Giriş noktasında da görevliler, alışverişe gelenlerin ateşini ölçüp, maskelerini kontrol ederek, alana sokuyor. Pazar içinde ise alışveriş yapanlar, sık sık sosyal mesafe konusunda uyarılıyor. Pazarcıların da maske ve eldivensiz satış yapmalarına izin verilmiyor. Yoğunluk oluşmaması için alışveriş yapıp, ayrılanlardan sonra başka kişiler pazara alınıyor. Bu nedenle pazar girişinde bekleyenler, kuyruk oluşturuyor.

Evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen çift hastaneye kaldırıldıAntalya'da evlerinde çıkan yangında dumandan etkilenen karı koca, komşularının yardımıyla dışarı çıkarıldı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet