Geri Dön
GündemKargaların istilası otomobili bu hale getirdi

Kargaların istilası otomobili bu hale getirdi

Kış aylarında sayıları giderek artan kargalar Erzincan’ı resmen mesken tuttular. Erzincan’da Dörtyol bölgesinde park halindeki bir aracı adeta görünmez hale getiren kargalar araç sahibini isyan ettirdi. Akrasay'da ise Büyük Bölcek Mahallesi, son günlerde kargaların istilasına uğradı.

Kargaların istilası otomobili bu hale getirdi

Erzincan’da eskiden beri sorun olan karga sürüleri geçtiğimiz cumartesi günü Dörtyol civarında park halinde bulunan bir otomobili adeta görünmez hale getirdi. Gerek ağaçlarda ve gerekse binaların çatılarında sürüler halinde yaşayan kargaların kış aylarında sayıları iki katına çıkıyor. Hal böyle olunca kaldırımda yürüyen yayalara zor anlar yaşatan kargalar, otomobilleri ise kirletmekle kalmayıp bazılarını da tanınmaz hale getiriyorlar.

Ordu Caddesi üzerine park ettiği otomobiline binmek üzere aracın yanına gelen Yakup Önder isimli vatandaş, aracı gördüğünde önce tanıyamadığını, sonrasında ise büyük bir şaşkınlık yaşadığını ifade etti. Özellikle akşam saatlerinde Erzincan’da ana caddelerde kargaların çok fazla yoğunlaştığını ve kaldırımda yürüyen vatandaşlara zor anlar yaşattığını söyleyen Önder, buna bir şekilde çare bulunmasını istiyor.

Kargaların istilası otomobili bu hale getirdi

MAHALLE KARGALARIN İSTİLASINA UĞRADI 

Öte yandan Aksaray merkezdeki Büyük Bölcek Mahallesi, son günlerde kargaların meskeni oldu. Gün batımına yakın bir zamanda mahalleye gelip bir süre havada gruplar halinde uçan kargalar, binaların çatılarına tünüyor.

Büyük Bölcek Mahallesi, son günlerde kargaların istilasına uğradı. Gün batımına yakın bir zamanda mahalleye gelen yüzlerce karga, bir süre uçtuktan sonra binaların çatılarına konuyor. Burada tüneyen kargalar, sabah olunca yeniden başka bölgelere uçuyor. Gökyüzünde uçuşan yüzlerce karga, vatandaşların dikkatini çekiyor.

Mahallede esnaflık yapan Muammer Tıpırdamaz, Mahalledeki binaların çatıları ve ağaçlar kargalarla doldu. Havada bir anda oradan oraya uçuyorlar. Gece çatıların üzerinde yatıyorlar. Ben de gece geç saatlere kadar bu kargaları izliyorum. Uçarken gökyüzünde dalgalanmalar, renkli görüntüler oluşturuyor. Kargalar binaların üstünde yatıyor. Eskiden bu kargalar, kavak ağaçlarında yatıyorlardı. Aksarayda maalesef kavak ağacımız kalmadı. Şehrimiz eskiden yemyeşil ve kavaklıktı. Tüneme yerleri kavaklardı. Halkımız kavak ağaçlarını kesip yerlerine koca koca binalar diktiler. Şimdi kargaların tüneyecekleri yer kalmadı.''

Kargaların istilası otomobili bu hale getirdi