Gündem Kars’ta Lavaşın Gölü buz tuttu

Kars’ta Lavaşın Gölü buz tuttu

07.12.2022 - 09:56 | Son Güncellenme:

Kars’ta aşırı soğuklar nedeniyle Lavaşın Gölü kısmen donarken, ağaçlar da kırağı tuttu.

Kars’ta Lavaşın Gölü buz tuttu

Kars’ta son günlerde etkili olan kar yağışı, soğuk hava ve sis hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hava sıcaklığının yüksek kesimlerde eksi 10 dereceye düştüğü kentte Arpaçay ilçesine bağlı Taşbaşı köyü sınırlarında bulunan Lavaşın Gölü kısmen donarken, sis ve soğuktan ağaçlar kırağı tuttu. Gölün etrafındaki sazlıklar da adeta dondu. Beyaza bürünen ağaçlar fotoğrafçıların ilgisini çekti.

Haberin Devamı

"HARİKA BİR MANZARA VAR"

Kars’ta soğukların etkili olmaya başladığına ifade eden fotoğrafçı Serkan Erkoç, “Lavaşın Gölü’ndeyim, gece eksi 8 dereceyi gören soğuktan Lavaşın Gölü de nasibini aldı ve kısmen dondu. Ağaçlarda soğuktan kırağı var. Tabii bu her gün rastladığımız görüntü değil, fotoğraf çektim. Çok güzel görüntü, harika bir manzara var” dedi.

Kars’ta kar yağışı aralıklarla devam ederken, yüksek kesimlerde ise sis etkili oluyor. Soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar etkili olacağı öğrenildi.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

ERZURUM GÜNE KARLA UYANDI

Erzurum'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, kent merkezinde hafif, yüksek kesimlerde ise bir süre yoğun şekilde etkisini gösterdi. Kent merkezi kısa sürede beyaza bürünürken, Palandöken'in zirvesi de beyaz örtüyle kaplandı. Bulutlu ve soğuk havanın ardından başlayan kar, aralıklarla şiddetini artırarak sürdü.

Haberin Devamı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelerde, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, Erzurum'un merkezi ile güney kesimlerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayının görüleceği belirtildi.