Geri Dön

Kastamonu, Kayseri, Kırklareli iftar vakti ne zaman?

İslam dünyası tarafından en kutsal ay olarak kabul edilen Ramazan için artık heyecan dorukta. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca inanan vatandaşımız ilk sahurla Ramazan ayına başladı. İşte Ramazan'ın ilk gününde Kastamonu, Kayseri ve Kırklareli'nde iftar vakitleri...

Kastamonu, Kayseri, Kırklareli iftar vakti ne zaman?

Mübarek Ramazan ayı için artık nefesler tutuldu. Oruç ibaetinin yerine getireleceği bu kutsal ay ile ilgili vatandaşlarımız yaşadıkları illerdeki imsak ve iftar vakitlerini araştırıyor. Peki Kastamonu, Kayseri ve Kırklareli'nde ilk sahur ve iftar hangi saatlerde yapılacak?

KASTAMONU İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:48, İftar: 19:54

KAYSERİ İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 03:53, İftar: 19:41

KIRKLARELİ İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ

Ramazan'ın ilk günü İmsak : 04:12, İftar: 20:21

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Şanlıurfa’da droneli maske denetimiİçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla bugün gerçekleştirilen corona virüs denetimleri kapsamında, Şanlıurfa’da maske takmayanlar drone ile tespit edildi. Halkın toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda yapılan denetimlerde, kurallara uymayanlara idari para cezası yazıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber