Geri Dön

Kayak merkezleri sömestr tatiline hazır

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kayak merkezleri yarın başlayacak sömestr tatili için hazırlıklarını tamamladı.

Kayak merkezleri sömestr tatiline hazır

Erzurum Palandöken’de ikisi uluslararası ve en uzunu 12 kilometre olan 20 ayrı pistte, aynı anda 15 bin kişinin rahatlıkla kayak yapabiliyor. Bir saatlik kayak ve snowboard dersi ise 180 ile 220 lira arasında. Gondol-liftin günlük fiyatı ise 60 lira. Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde ise en uzunu 12 kilometre olmak üzere toplam 32 kilometrelik 12 pist bulunuyor. Davraz’da kayak takımı ve elbisesi olmayanlar kayak odasından günlük 50 TL’ye kayak takımı ve elbise kiralama imkanı buluyor. Bolu Kartalkaya kayak merkezi ise toplam 70 kilometre uzunluğundaki 25 pistiyle tatilcileri bekliyor.

DERS 200 TL

Türkiye’nin Beyaz Cenneti olarak adlandırılan Uludağ’da yoğun kar yağışı başladı. Uludağ’da günübirlik tatil için gün boyu kullanılabilecek kayak kıyafeti ve kayak takımı 70, günlük teleski ücreti 120 ve kayak bilmeyenler için saatlik bireysel kayak eğitimi 200 liraya alınabiliyor.

17 PİST DE AÇILDI

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi’nde ise kar kalınlığı 52 santimetreye ulaşınca 17 pistinin tamamı açıldı.

Kayak merkezleri sömestr tatiline hazır

En ekonomik tatil Erciyes’te

102 kilometreyi bulan 34 farklı piste sahip Erciyes’te kayak takımı kirası günlük 40 TL, kıyafetler de 30-40 TL arasında değişiyor. Jetski, snowboard, paraşüt
kayağı (Snow-kite) ücretleri ise pazarlığa tabi. THY de Erciyes’e gidenlerin kayaklarını ücretsiz olarak taşıyor. Kayak öğretici ücreti saati 180 TL,
5 kişiden fazla gruplarda ise saati 80 TL, atlı kızak turu ise 60 TL olarak saptanmış.

Yerli sualtı robotu Kaşif göreve başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli su altı robotu Kaşif'in, Fatih sondaj gemisinde görevine başladığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber