Geri Dön

Kendi ölüm olayında asli kusurlu bulundu

Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Ümraniye’de 2 Haziran 2013 tarihinde yapılan yürüyüş sırasında, 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili dava dosyasına tarafların kusur durumlarına ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu ulaştı.

Raporda, sanıklar Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş’ın “kusursuz” oldukları, yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş ile olayda yaralanan Seyit Kartal’ın ise asli ve tam kusurlu oldukları bildirildi. 2 sayfalık Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi raporunda, olay günü Mehmet Ayvalıtaş ile mağdur Seyit Kartal’ın da aralarında olduğu bir grubun yayalara kapalı olan yolu trafiğe kapatmak istedikleri belirtildi. Raporda, “Ayvalıtaş ve Kartal, yaya girişlerinin mevcut fiziki engellerle yasaklanmış otoyola girip vasıtaların çarpmasına maruz kalarak kendi can güvenliklerini tehlikeye düşürmüşlerdir. Dikkatsiz, özensiz ve nizamlara aykırı hareket etmiş olup kendi ölüm ve yaralanma olayında asli ve tam kusurludurlar” denildi. Raporda, sanık sürücüler Demirbaş ve Aktaş için, “Yolun özelliği dikkate alındığında, hatalı davranışları bulunmadığından kusurları yoktur” cümlelerine yer verildi.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet