Geri Dön
GündemKimse aracını çıkaramadı! İstanbullular yaya kaldı

Kimse aracını çıkaramadı! İstanbullular yaya kaldı

İstdanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle İstanbul Valiliği tarafından saat 13.00'a kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. İşe gitmek zorunda olan vatandaşlar ise yürümeyi tercih etti. Ara sokaklardan çıkanlar, toplu taşıma ve taksiye yöneldi

Kimse aracını çıkaramadı! İstanbullular yaya kaldı

İstanbul Valiliği tarafından alınan kararla, saat 13.00'a kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. Özel araçlarını çıkaramayan vatandaşlar ise yürüyerek toplu taşımaya ulaşmaya çalıştı. Kağıthane'de kimi taksiye binerken kimi de metrobüs ile işe gitmeye çalıştı.

Kimse aracını çıkaramadı İstanbullular yaya kaldı

"ÖZEL ARACIMI ÇIKARMADIM; YÜRÜYORUM"

Özel aracını çıkaramadığı için yürüyerek işe giden Yücel Ünal "Özel aracımı çıkaramadım. Biz de yürüyoruz. Yapacak bir şey yok. Biz zaten önceden tedbirimizi almıştık. Aracımızı garaja koymuştuk. Şimdi de yürüyoruz. Kar küreme araçları ara sokaklara girip açamadığı için yapacak bir şey yok. İşe gitmek zorundayız. Yaşamak için çalışacağız" dedi.

Kimse aracını çıkaramadı İstanbullular yaya kaldı

"BUGÜN MÜŞTERİ YOĞUNLUĞU VAR"

Taksi şoförü Arif Biçeroğlu "Malum üç-dört gündür yağan kar nedeniyle ve dün akşam kar yağışının artmasından dolayı özel araçların çıkmaması normal. Bugün de vatandaşların toplu taşımayı tercih etmesine teşekkür ediyoruz. Bugün bayağı müşteri yoğunluğumuz var. Biz durağa geldik. Arabamızı temizledik. Yeni işe çıkıyoruz. Ara sokaklar çok kötü. Ana arterde çalışmak suretiyle yolcu kabule diyoruz" diye konuştu.

EDİRNEKAPI'DA İŞE GİDENLER ZOR ANLAR YAŞADI

Etkili olan kar yağışı nedeniyle işlerine gitmeye vatandaşlar sabah erken saatlerde yollara düştü. Edirnekapı’da toplu taşıma araçlarıyla işlerine gitmek isteyen vatandaşlar ise buzlu kaplı zeminde güçlükle yürüdü. Bazı vatandaşların ise düşme tehlikesi geçirdiği görüldü.

VATANDAŞTAN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NA TEPKİ

İşten geldiğinin ve toplu ulaşım araçlarının soğuk olduğunu söyleyen Erdin Kaya, "İşten geliyorum. Ekrem İmamoğlu'ndan rica ediyorum. Tramvaylar çok soğuk rica ediyorum kaloriferler yansın. Üşüyoruz. Ha dışarıda oturuyoruz. Ha halk otobüsünün ha tramvayın içinde oturuyoruz. İmamoğlu'ndan bu konulara el atmasını istiyorum. Vatandaş bu unutacağını zannetmesin. Yani bütün liderlere sesleniyorum. Bunlar sizin karşınıza çıkacak" dedi.