Geri Dön

Kızımızın hayatı buna bağlı

Manisa’da yaşayan lösemi hastası Zeynep Topçu’nun (8) ailesi, 2 yıldır amansız mücadele ettikleri hastalıktan kızlarını kurtarmak için umutlanmışken hayal kırıklığına uğradı.

Kızımızın hayatı buna bağlı

Bir ay önce Zeynep’e ilik nakli yapılması için uyumlu donörün bulunduğunu öğrenen aile, bağışçının vazgeçmesiyle büyük üzüntü yaşadı. Zeynep’in durumunun birkaç gün önce daha da ciddileştiğini söyleyen baba Abdülkadir Topçu, Almanya’dan gelen sonuçlara göre hastalığın ikinci kez nüksettiğini öğrendiklerini anlattı. Baba Topçu, donöre seslenerek, “Çok zor durumdayız, acilen ilik nakli gerekiyor. Aksi takdirde tedavisi mümkün değil. Nerede olduğunu ve ismini bilmiyoruz. 30-35 yaşlarında bir erkekmiş. Madem gönüllü oldunuz, lütfen verici olun. Kızımızın hayatı buna bağlı” dedi.Kızının son gelişmelerden haberinin olmadığını belirten Topçu, “Vücudu artık kemoterapiyi kaldıramaz. Yere oturuyor, ben elinden tutmasam ayağa kalkamıyor. Ona donörün vazgeçtiğini tam söyleyemedik. Artık 8 yaşında, her şeyi anlıyor” dedi. l NEVRA UÇKAÇ İzmir DHA

Markar Esayan son yolculuğuna uğurlanıyorGelen bir son dakika haberine göre; 51 yaşında kanser nedeniyle hayatını Markar Esayan son yolculuğuna uğurlanıyor. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'da katılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber