Gündem Kızını bıçaklayıp leğende boğdu

Kızını bıçaklayıp leğende boğdu

04.12.2015 - 02:30 | Son Güncellenme:

Kırıkkale’de 45 yaşındaki Sinan Türkoğlu, nişanlısına kaçtıktan bir süre sonra eve geri döndüğü gerekçesiyle 17 yaşındaki kızı Beyza’yı defalarca bıçakladı, ardından su dolu leğende boğarak öldürdü. Türkoğlu cinayeti eşinin gözü önünde işlediğini itiraf etti

Kızını bıçaklayıp leğende boğdu

Kırıkkale’de yatılı bir okulda aşçılık yapan 45 yaşındaki Sinan Türkoğlu, bir süre önce nişanlısına kaçtıktan sonra dün sabah eve dönen 17 yaşındaki kızı Beyza’yı tartıştıktan sonra sinir krizi geçirip, ekmek bıçağını vücudunun çeşitli yerlerine sapladı. Gözü dönen baba, kızının ölmediğini görünce banyodan aldığı leğeni su ile doldurup, başını içine sokup boğarak öldürdü.

Haberin Devamı

Korkunç cinayet, Kırıkkale’nin Etiler Mahallesi, 1188’inci Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın üst katında Sinan Türkoğlu’nun yeni aldığı dairesinde dün sabah 08.00 sıralarında meydana geldi.

Kızı Beyza’nın bir süre kaçtığı nişanlısından eve dönmesi üzerine sinirlenen baba Sinan Türkoğlu, kızı ile tartışmaya başladı. Baba Sinan Türkoğlu, iddiaya göre tartışma sırasında eline geçirdiği bıçakla kızını vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Daha sonra içine su doldurduğu leğene kafasını sokup, bir süre bastırdıktan sonra boğarak öldürdü.

Teslim oldu

Büyük oğlu evde bulunmayan ve eşinin gözleri önünde kızını bıçakladıktan sonra boğarak öldürdüğünü itiraf eden baba Sinan Türkoğlu, Emniyeti ve 112 Acil Servis’i arayıp, “Kızımı öldürdüm, gelin beni teslim alın” diyerek haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Beyza’nın öldüğünü belirledi. Evde yapılan incelemenin ardından ceset, Yüksek İhtisas Hastanesi morguna kaldırıldı.

Haberin Devamı

Adliyeye gönderildi

Olayın ardından eve gelen polisin gözaltına aldığı Sinan Türkoğlu, ilk ifadesinde namusu için kızını öldürdüğünü söyledi. Sinan Türkoğlu, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği’nde ifadesi alındıktan sonra Adliyeye çıkarıldı.