Geri Dön
GündemKızını ve birlikte yaşadığı sevgilisini öldürdü

Kızını ve birlikte yaşadığı sevgilisini öldürdü

Adana’da 45 yaşındaki Mehmet Öngüç, eşini terk eden kızı 19 yaşındaki Rabia Kızılkaya ile onun birlikte yaşadığı sevgilisi 23 yaşındaki Velit Güzel’i av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Çifte cinayette ölen Velit Güzel’in yakınları Mehmet Öngüç’ü linç etmeye kalkıştı.

Kızını ve birlikte yaşadığı sevgilisini öldürdü

ADANA’da 45 yaşındaki Mehmet Öngüç, evli kızı 19 yaşındaki Rabia Kızılkaya ile sevgilisi 23 yaşındaki Velit Güzel’i av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Linç edilmek istenen Öngüç, karanlıkta ses duyup ateş ettiğini, hırsız geldiğini sandığını söyledi.

Olay, saat 03.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Havuzlubahçe Mahallesi 15009 sokakta meydana geldi. Silah seslerinin duyulması ile aynı sokaktaki akraba ve komşuları eve akın ettiğinde, baba Öngüç’ün elinde av tüfeği, yerde yatan kızı Rabia ile sevgilisi olduğu öne sürülen Velit Güzel’in cesetleri ile karşılaşıldı. Velit Güzel’in aynı sokakta oturan yakınlarının cesedi görünce linç etmek istediği Mehmet Öngüç’ü, polis ekibi öfkeli kalabalığın elinden güçlükle kurtarabildi.

Sağlık ekibinin öldüklerini belirlediği Rabia Kızılkaya ve Velit Güzel’in cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Linç girişimi sırasında yaralanan şüpheli Mehmet Öngüç ise Adana Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

KATİL ZANLISI BABA: HIRSIZ SANDIM

Adana Asayiş Şubesi’nde sorgulanan Mehmet Zen Öngüç, alınan ilk ifadesinde, "Kızım, eşi ile anlaşamadığını, boşanmak istediğini söyleyerek evinden ayrılıp yanımıza geldi. Ben de ’kızım sevmiyorsan, istemiyorsan ayrıl’ diyerek sahip çıktım. Gece uyurken merdiven boşluğundan sesler geldiğini duydum. Hırsız olabileceğini düşünerek pompalı silahı alıp kontrol etmek için dışarı çıktım. Bu sırada biri üzerime atladı. Kendimi korumak için tetiğe bastım. Silah patlayınca karanlıkta çığlıklar duydum, bunun üzerine tekrar silahı ateşledim. Silah sesleri ve bağrışmalara eşim Azize geldi, lambayı yakınca yerde yatanlardan birinin kızım Rabia olduğunu gördüm" diye konuştu.

5 YILLIK EVLİ, 13 AY ÖNCE NİKAH YAPTI

Babası tarafından öldürülen Rabia Kızılkaya 14 yaşında halasının oğlu Şehmuz Kızılkaya ile nikahsız olarak evlendirildi. Yaklaşık 4 yıl nikahsız birliktelikleri devam eden çift, 13 ay önce resmi olarak evlendi.

Evliliklerinden çocuk sahibi olmayan çiftin, sık sık kavga ettikleri ve aile büyükleri tarafından barıştırıldıkları ileri sürüldü. Olaydan bir hafta önce de babasının evine dönen Rabia Kızılkaya’nın, "Ben artık boşanmak istiyorum, dayanacak gücüm kalmadı. Anlaşamıyoruz, kocamı sevmiyorum" dediği öğrenildi.

3 AYLIK HAMİLE ÇIKTI

Babası tarafından öldürülen Rabia Kızılkaya’nın saçma isabet eden başının tanınmayacak halde olması nedeniyle Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sırasında yakınlarından kimlik tespiti için DNA örneği alındı. Yapılan otopsi sırasında kadının 3 aylık hamile olduğu anlaşıldı. 5 yıllık evli olan ve 13 ay önce halasının oğlu Şehmuz Kızılkaya ile resmi nikah kıyan ancak bu sürede çocuk sahibi olmayan Rabia Kızılkaya’nın karnındaki bebeğinin eşinden mi yoksa ölen sevgilisi Velit Güzel’den mi olduğu DNA testiyle belirleneceği bildirildi.

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet