Geri Dön
GündemKKTC’de bir günlük yas ilan edildi

KKTC’de bir günlük yas ilan edildi

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı nedeniyle KKTC’de bir günlük yas ilan edildi.

KKTC’de bir günlük yas ilan edildi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’de Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısını kınadı. Akıncı bir kabulde yaptığı açıklamada, dün gece İstanbul’da meydana gelen terör olayını kınadığını söyledi. Akıncı, Bu terör nereden gelirse gelsin kaynağı ne olursa olsun şiddetle kınanmalı dedi. Terörün dili, dini, milliyeti, ırkı yok; hepsi aynı, hepsi de aynı derecede kınanmalı diyen Akıncı, bu konuda güç birliği yapılmasının önemine değindi. Bu olayın tam da Türkiye’nin dış ilişkilerinde iyiye doğru gidiş başlamışken ortaya çıkmasının manidar olduğunu dile getiren Akıncı, Bir kez daha bunu şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz diye konuştu.

KKTC’DE BİR GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ.

Türkiye’de Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısın sonucu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 1 günlük yas ilan edildiği duyuruldu.KKTC basını Teröre lanet mesajı verdi.Öte yandan, İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda 41 kişinin ölümüne 239 kişinin de yaralanmasına yol açan terör saldırısı ’Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti basınında geniş yer buldu. Ülkenin Önde gelen gazeteleri gerçekleştirilen Terör saldırısına geniş yer verirken ülkede yaşayan vatandaşlarında bu saldırıyı kınadı.Kıbrıs Gazetesi ön sayfasının tamamını bu habere ayırırken Dehşet gecesi manşetini kullandı.Havadis gazetesi ise manşetinde Kanlı saldırı manşetini kullandı.Diğer bir gazete Yenidüzen İstanbul’u yine terör vurdu başlığını kullandı. Bakış gazetesi ise, Teröre Lanet olsun başlığı ile canlı bomba saldırısına geniş yer verdi.