Geri Dön
GündemKoca: Aşının etkisini hissetmeye başladık

Koca: Aşının etkisini hissetmeye başladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşının etkisini hissetmeye başladık. Aşılama programının hastane yükümüzün sabit seyri ve hastalığın şiddetinin azalması hususunda hissedilir bir etkisi olduğunu memnuniyetle izliyoruz” dedi.

Koca: Aşının etkisini hissetmeye başladık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşının etkisini hissetmeye başladık. Aşılama programının hastane yükümüzün sabit seyri ve hastalığın şiddetinin azalması hususunda hissedilir bir etkisi olduğunu memnuniyetle izliyoruz” dedi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yapan Koca, şunları kaydetti: “1 Mart itibarı ile salgının kontrolünde yeni bir aşamaya geçtik. İller kendi risk seviyelerini dikkate alarak kapsamı değişen tedbirlerle mücadeleye devam edecekler. Tedbirlere uymaya devam ederek planlanabilir ve öngörülebilir yarınlara emin adımlarla ilerlemeliyiz. Yüksek vaka sayılarımız hala, hayatımızı olağan akışına kavuşturma umudumuzun önünde bir tehdit oluşturmaya devam etmektedir. Ancak kontrol elimizde ve tedbirlere uyarak normalleşebiliriz. 7 günlük vaka görülme sıklığını il bazında yayınlamaya haftalık olarak devam edeceğiz, risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak. Kontrollü olarak normalleşme dönemi fiilen başladı. Bunun konforunu yaşarken tedbiri elden bırakmayalım. Kullandığımız inaktif aşının ülkemizde 10 bini aşkın kişi üzerinde yapılan Faz 3 çalışma sonuçları açıklandı. Aşının etkililiği yüzde 83,5, hastanede yatışı engelleme oranı ise yüzde 100 olarak bulunmuştur. Aşının etkisini hissetmeye başladık. Aşılama programının hastane yükümüzün sabit seyri ve hastalığın şiddetinin azalması hususunda hissedilir bir etkisi olduğunu memnuniyetle izliyoruz.” 

Pastaneci ve oğlunu dövüp, iş yerine tüfekle ateş açtılar!Samsun’da kimliği belirsiz 3 kişi, geldikleri pastanede, iş yeri sahibi ve oğlunu darbederek kaçtı. Daha sonra geri dönen şüphelilerin pastaneye pompalı tüfekle ateş açtığı. Yaşanan olayın ardından, polis kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet