Geri Dön
GündemKocaeli’de akılalmaz kaza! 'Kamera kayıtları olmasa kimseyi inandıramazdık'

Kocaeli’de akılalmaz kaza! 'Kamera kayıtları olmasa kimseyi inandıramazdık'

 Kocaeli’de seyir halinde olan bir otomobil ile TIR akıl almaz kazaya karıştı. TIR'ın tekerinin patlaması neticesinde lastiğin içinde bulunan hava basıncı, yanından geçen otomobilin ön kısmını yamulttu.

Olay, Kocaeli’nin İzmit ilçesi Sanayi Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Özcan Tarkan, Hyundai marka otomobilini sanayiye bakıma götürmek için yola çıktı. Tarkan otomobiliyle yoluna devam ederken karşıdan gelen 11 AAD 465 plakalı TIR'ın  yanından geçti.

O esnada hareket halinde olan TIR'ın tekeri patladı. Tekerin patlaması neticesinde lastiğin içinde bulunan hava basıncı Özcan Tarkan’ın otomobilinin ön kaputunu, farlarını ve çamurluklarını yamulttu. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasını yansıdı.

Kocaeli’de akılalmaz kaza Kamera kayıtları olmasa kimseyi inandıramazdık

“KAMERA KAYITLARI OLMAZSA KİMSEYİ İNANDIRAMAZDIK”

Olaya çok şaşırdığını söyleyen Özcan Tarkan, “Aracımı sanayiye bakıma getiriyordum o esnada karşıdan TIR geliyordu. Yan yana geçtiğimiz sırada TIR'ın lastiği patladı. Patlama sebebiyle lastiğin içinde olan hava basıncı arabamın ön tamponunu, farlarını, kaputunu sağ ve sol çamurluklarının hepsini yamulttu. Arabanın zararının 10 bin TL olduğunu düşünüyorum. En azından kamera görüntüleri var da derdimizi anlatabiliyoruz, yoksa kimseyi inandıramazdık” dedi.