Geri Dön

Komandolar Haftanin’de

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’de yer alan terör hedeflerine yönelik kara operasyonu başlatıldığını duyurdu

Komandolar Haftanin’de

Türk Silahlı Kuvvetleri, pazar günü Irak’ın kuzeyindeki Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği hava harekâtının ardından dün gece de Haftanin’e yönelik kara harekâtı başlattı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Haftanin bölgesine “Pençe-Kaplan Operasyonu” kapsamında komandoların hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal ettiğini bildirdi. 

MSB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman komandolarımız Haftanin’de. Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir.”

Komandolar Haftanin’de

 

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber