Geri Dön
GündemKomandolar orman içinde devriyede! Yangına neden olabilecek cam şişeleri topladı

Komandolar orman içinde devriyede! Yangına neden olabilecek cam şişeleri topladı

Denizli'de İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölüğü, 2 kez yangın çıkan ve kısa sürede söndürülen Honaz Dağı Milli Parkı'nda olası yangınlara karşı devriye görevi yürütüyor. Milli parktan geçenlerin kimlik kontrolünü de yapan jandarma komandolar, orman içinde de devriye gezerek, yangına neden olabilecek cam şişeleri topluyor.

Komandolar orman içinde devriyede! Yangına neden olabilecek cam şişeleri topladı

Ege Bölgesi'nin en yüksek dağı olan Honaz'daki Honaz Dağı Milli Parkı'nda önceki gün peş peşe orman yangınları çıktı. Yangınlar, ekiplerin ve bölge halkının müdahalesiyle kısa sürede büyümeden söndürüldü. Yangıların ardından Denizli İl Jandarma Komutanlığı'nın Asayiş Komando Bölüğü, Honaz Dağı Milli Parkı'nda kamp kurarak, bölgede devriye gezmeye başladı. Yaklaşık 50 komando, Denizli için büyük öneme sahip milli parkın girişinde nöbet tutuyor, orman içinde tam teçhizatlı olarak olası yangınlara karşı devriye görevi yapıyor. Komandolar bölgeden geçen şüpheli araçların plakasını da not alırken, sürücü ve yaya olarak gezenlerin kimliklerini kontrol ediyor.

Komandolar orman içinde devriyede Yangına neden olabilecek cam şişeleri topladı


Ormanın içinde devriye gezen komandolar, piknikçilerin geride bıraktıkları cam şişeleri de yangın riskine karşı topluyor. Komandolar, 2 saat içinde 300'e yakın içki ve meşrubat şişesi topladı. Komandoların bir süre daha milli parkta görev yapacağı öğrenildi.

Komandolar orman içinde devriyede Yangına neden olabilecek cam şişeleri topladı

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler