Geri Dön
GündemKonya katliamında 13 gözaltı, bir kaçak

Konya katliamında 13 gözaltı, bir kaçak

Konya’nın Meram ilçesinde önceki gün Dedeoğlu ailesinden 7 kişi aralarında husumet bulunan K. ailesi mensubu tarafından katledilmişti. 7 kişiyi öldüren ve K. ailesinin yakını olduğu belirtilen Mehmet Altun (33), polis ekiplerince her yerde aranıyor. Polis, Altun’un kaçtığı güzergahlar ve aracını terk edip gittiği bölgelerde çalışmaları yoğunlaştırırken, gözaltındaki 13 kişinin sorgusu ise sürüyor.

Konya katliamında 13 gözaltı, bir kaçak

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, saldırganın yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilerek, “Olayın iki komşu aile arasında 11 yıldır devam eden anlaşmazlık ve husumetten kaynaklandığı tespit edilmiştir. Eylemin ırkçı nefret saikiyle işlendiğine dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” denildi. Olayın ardından bazı siyasiler ve sosyal medya hesaplarından “etnik köken” üzerinden yapılan değerlendirmelere iktidar kanadından tepki geldi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: “Ülkemizdeki birlik ve beraberliği baltalamak isteyen çevrelerin olayları başka bir yöne çekmeye çalışmaları şaşırtıcı değildir.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Canice gerçekleştirilen bu olay üzerinden provokatif açıklamalar yapanlar, katliam siyasetinin temsilcileridir.”

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: “Provokasyonları önlemenin yolu konunun her açıdan soruşturulacağı konusunda güvence vermek ve şeffaflığı hayata geçirmektir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Konya’nın acısı ortak, hiçbir amaca alet edilemeyecek kadar büyük. Katillerin yeri hapishane, memleket hepimizin.”

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Soylu, Karadağ Başbakan Yardımcısı Abazoviç ile görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadağ Başbakan Yardımcısı Dritan Abazoviç ve beraberindeki heyetle görüştü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner