Geri Dön
GündemKonya'da 23 Nisan balkonlarda kutlandı

Konya'da 23 Nisan balkonlarda kutlandı

Konya'da, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki sokak kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan çocuklar, aileleriyle balkonlarını Türk bayrakları ve balonlarla süsledi. Çocuklar, şarkılar söyleyerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Konya'da 23 Nisan balkonlarda kutlandı

Beyşehir ilçesinde oturan çocuklardan bazıları, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirip, aileleriyle balkonlarını bayrak ve balonlarla süsledi. Çocuklar, balkonlarda şiir okuyup, şarkıları söyleyerek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadı.

Beyşehir Alaaddin Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Durdu Kocaer, pandemi nedeniyle 23 Nisan kutlamalarını balkonda yaptıklarını belirterek, ''Pandemi olmasaydı kutlamaları okulumuzda daha coşkulu yapabilirdik. Pandemi de olsa 23 Nisan bizim gönüllerimizde ve balkonlarda da olsa kutlamaya devam ediyoruz. Tüm Türkiye’deki çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun'' dedi.

Konyada 23 Nisan balkonlarda kutlandı

Gazi İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Nisanur Köse de ''Balkonlarda da okul bahçelerinde kutlar gibi oluyor. İnsanlar mesafeleri korusalar, dışarı çıkmasalar bu virüs çabuk biter ve kutlamaları okullarımızda yapabiliriz'' diye konuştu.

Gazi İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Ahmet Berat Nal da ''Balkonumuzu süsledik. Bulduğum şiiri ezberledim. Pandemi nedeniyle okullarda kutlayamadığımız 23 Nisan'ı balkonlarda kutluyoruz. Ama 23 Nisan, 23 Nisan’dır biz her yerde kutlarız. Covid-19’u er ya da geç yeneceğiz. Bizler de okulumuza döneceğiz'' dedi. ​

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet