GündemKonya'da 3’ü çocuk 5 kişinin ölümüne sebep olan sürücünün ifadesi ortaya çıktı

Konya'da 3’ü çocuk 5 kişinin ölümüne sebep olan sürücünün ifadesi ortaya çıktı

13.11.2023 - 10:25 | Son Güncellenme:

Konya’da yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarparak aynı aileden 3’ü çocuk 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sürücünün ifadesi ortaya çıktı.

Konyada 3’ü çocuk 5 kişinin ölümüne sebep olan sürücünün ifadesi ortaya çıktı

Kaza, cumartesi günü saat 18.40 sıralarında Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi'nde meydana geldi. İnşaatta işçisi olarak çalışan Sefa Selvi yönetimindeki 42 DU 949 plakalı otomobil, tramvaydan inip yolun karşısına geçmek isteyen yayalara çarptı. Kazada yayalardan Fadime Aslan (52), kızı Sultan Aslan (33), torunları Elif Aslan (14), Fadime Aslan (7) ve Azra Atalay (9) hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

Ölen Fadime Aslan'ın diğer kızı Emine Atalay (32), çocukları Hasan Atalay (11), Ali Cemal Atalay (8), Fadime Aslan ve sürücünün yanında bulunan Ceylin Naz Övüş (6) yaralandı. Yaralılar, kentteki hastanelere götürülürken sürücü Sefa Selvi de gözaltına alındı.

TRAMVAYDAN İNİP, YOLUN KARŞISINA GEÇMEK İSTEMİŞLER

Kazada ölen Fadime Aslan'ın 2 kızı ve torunlarıyla birlikte tramvaydan inip, evlerine gitmek için yolun karşısına geçmeye çalıştıkları belirlendi. Ölen 5 kişinin cenazesi dün Kadınhanı ilçesinde toprağa verildi. Yaralı 5 kişinin tedavisi ise sürüyor.

'DİREKSİYONU REFÜJE DOĞRU KIRDIM'

Gözaltına alınan Sefa Selvi'nin yapılan kan testinde alkol ve uyuşturucu maddeye rastlanmadı. Polis, alt geçit çalışmaları nedeniyle Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) çalışmadığı ve 82 kilometre hızla gidilmesi gereken yolda, aracın ne kadar hızla gittiğini belirlemek için teknik inceleme yaptı. Yapılan incelemede 89 metre fren izine rastlanılması nedeniyle aracın 117 kilometre hızla gittiği değerlendirildi.

Haberin Devamı

Konyada 3’ü çocuk 5 kişinin ölümüne sebep olan sürücünün ifadesi ortaya çıktı

"KAÇ KİLOMETRE HIZLA GİTTİĞİMİ DE HATIRLAMIYORUM O AN"

Öte yandan, 19 yaşındaki sürücüye yapılan kan testinde alkol ve uyuşturucu tespit edilmediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Selvi’nin ifadesinde bir anda karşısına kalabalık bir grubun çıktığını belirterek, ''Seyir halinde iken bir anda karşıma kalabalık grup çıktı. Direksiyonu refüje doğru kırdım, frene bastım, ancak duramadım. Zaten alkol testim olumsuz çıktı. Bugün spora giderken 1,5 litre protein tozu içmiştim. Bir önceki gece de 1 litre enerji içeceği içmiştim. Daha önce hiç uyuşturucu kullanmadım. Kaç kilometre hızla gittiğimi bilmiyorum'' dedi.