Geri Dön

Konya'daki kahreden yangında yaralanan Okay'ın yaşam müdahalesi sürüyor

Konya’da, çıkan yangında annesi Hülya Yürür'ü kaybeden ve vücudunun büyük bölümünde 3'üncü derece yanıklar oluşan Okay Yürür'ün (3), hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Konya'daki kahreden yangında yaralanan Okay'ın yaşam müdahalesi sürüyor

Merkez Karatay ilçesi Doğanlar Mahallesi Perçemli Sokak'taki 2 katlı evde, geçen perşembe günü 09.30 sıralarında yangın çıktı. Evden yükselen dumanları gören komşulardan bazıları, hortum ve kovalar ile alevlere müdahale etmeye çalıştı. Bu sırada ailenin içeride mahsur kaldığını öğrenen komşuları, kendi kıyafetlerine su döküp, içeri girerek, Okay ve dayısı Yusuf Yürür'ü kurtarmaya çalıştı. Komşuları Yusuf Yürür'ü içeriden çıkarırken, birkaç kişi de pencere demirini aralayıp, anne Hülya Yürür'ün sarkıttığı minik Okay'ı kurtardı. Ayaklarında ve vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluşan Okay, ambulansla yakındaki özel hastaneye kaldırıldı. Burada duran kalbi tekrar çalıştırılan Okay, Konya Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Hayati tehlikesi devam eden minik Okay, yapılan müdahalenin ardından Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Vücudunun büyük bir bölümünde 3'üncü derece yanıklar oluşanOkay Yürür'ün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Merkez Bankası’ndan rekor kar! 3 yılda 10 kat arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son üç yıldaki performansı ortaya çıktı. 2000-2017 yıllarını kapsayan dönemde Merkez Bankası'nın yıllık ortalama vergi öncesi kârı 5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptığı 2018-2020 dönemini kapsayan son 3 yılda yıllık ortalama kâr 10 katına çıkarak 54 milyar TL seviyesine yükseldi. Merkez Bankası'nın 128 milyar doları buhar mı oldu? Bu mümkün mü? CNN Türk canlı yayınına katılan ekonomi uzmanları İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ve Stratejist Cüneyt Paksoy böyle bir buharlaşmanın neden mümkün olmadığını anlattılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet