Geri Dön

Korku dolu anlar! TIR'ın freni arızalandı

Erzincan'da rampadan inerken freninin boşalması nedeniyle kilometrelerce kontrolsüz seyreden TIR, polis eskortu eşliğinde güçlükle durduruldu.

Korku dolu anlar! TIR'ın freni arızalandı

Erzincan- Sivas kara yolu Sakaltutan geçidinden inerken freninin boşalması nedeniyle kilometrelerce kontrolsüz seyreden TIR güçlükle durduruldu. Serdar Başak'ın (48) kullandığı 54 ABZ 088 plakalı tavuk yüklü TIR'ın Sakaltutan geçidinden inişi sırasında frenleri boşaldı. Durumu fark ederek vites küçültüp hızını azaltmaya çalışan sürücü Başak, "155 Polis İmdat" hattını arayarak yardım istedi. Polis ekipleri, olası kazanın önüne geçmek için geçiş güzergahında güvenlik tedbirleri alarak TIR'ı takibe başladı.

2160 rakımlı Sakaltutan geçidinde bulunan kaçış rampasına da giremeyen Serdar Başak'ın aracı kilometrelerce kontrolsüz seyretti. Dörtlüleri yakıp, kavşakların geçiş noktasında korna çalarak yolda ilerleyen TIR herhangi bir kazaya karışmadan Kemah kavşağına yakın bir yerde güçlükle durduruldu.

Korku dolu anlar TIRın freni arızalandı

“Yolun boş olması faciayı önledi”

TIR'ın geçiş güzergâhı üzerinde polis ekipleri önlem aldı. Polis ekiplerinin takibe aldıkları TIR Kemah kavşağında durabildi. TIR'ın geçtiği güzergahta yolun boş olması ise olası bir kazanın önüne geçti.

“Aynı yolda 2. olay”

Öte yandan TIR şoförü Serdar Başak’ın aynı olayı daha önceden de 27 Haziran 2019 tarihinde yaşadığı ve TIR'ın yola atılan kapanla durdurulduğu bilgisine ulaşıldı.

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet