Geri Dön
GündemKovid-19’a karşı Tat Towers talebi

Kovid-19’a karşı Tat Towers talebi

Geride 3 milyar dolarlık servet bırakarak 2009’da ölen Salih Tatlıcı’nın mirasçılarından eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı, miras davaları nedeniyle yıllardır atıl durumda olan Zincirlikuyu’daki Tat Towers’ın koronavirüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için mahkemeye başvurdu.

Kovid-19’a karşı Tat Towers talebi

Binanın test merkezi ya da geçici hastane olarak kullanılabileceğine değinilen dilekçede ayrıca, Tat Towers’da bulunan değerli 500’ü aşkın tablo ve objenin de satışa çıkarılarak gelirinin Sağlık Bakanlığı’na bağışlanması istendi. Anne - oğul Tatlıcılar, mahkemeden diğer mirasçılardan da bu konuda acilen muvafakat istenmesi için karar çıkarılmasını talep etti.

Mahkeme yönetiyor

Salih Tatlıcı’nın mirası, evlatları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle yıllardır mahkeme tarafından yönetiliyor. Miras bölüşümüne ilişkin davalar nedeniyle 10 milyon dolar değer biçilen Tat Towers da yıllardır atıl durumda. İstanbul’un değerli noktası Zincirlikuyu’da çürümeye terk edilen 32’şer katlı ikiz kulelerin bir dönem satılması gündemdeydi.

Mirasçılardan torun Salih Ziya Titiz (Tatlıcı) diğer mirasçılara, Tat kulelerdeki mevcut paydaşlığın satış yoluyla giderilmesi için dava açmıştı. Tereke Mahkemesi tarafından yönetilen ikiz kuleler, emlak vergisi gibi masraflar çıkarınca mahkeme, kulelerin cephesini reklam giydirmesi için bir GSM şirketine kiraladı. Varislerden Uğur Tatlıcı’nın binanın kiraya verilmesi talebi ise diğer mirasçılar tarafından onaylanmayınca yürürlüğe girmedi.

Bayraktar AKINCI TİHA atış testini başarıyla tamamladıBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet