Geri Dön
GündemKöyün tamamı koruma bölgesi ilan edildi: Mavi dil hastalığı

Köyün tamamı koruma bölgesi ilan edildi: Mavi dil hastalığı

Kırklareli'nin nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Celaliye Köyünde bir küçükbaş hayvan işletmesinde 'mavi dil hastalığı' görülmesi üzerine  köyünün tamamının koruma bölgesi ilan edilmesine karar verildi.

Köyün tamamı koruma bölgesi ilan edildi: Mavi dil hastalığı

Kırklareli'nin Celaliye köyünde bir küçükbaş hayvan işletmesinde gelen ihbar üzerine alınan kan numuneleri sonucunda, küçükbaş hayvanlarda mavi dil hastalığı olduğu tespit edildi. Hastalığın tespiti sonrası Lüleburgaz İlçesi Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Komisyonu Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıda, hastalık çıkışı olan işletme merkezi olmak üzere 3 kilometre çap içerisinde kalan Celaliye köyünün tamamının Koruma Bölgesi ilan edilmesine karar verildi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Oppo A74'ün öne çıkan müthiş özellikleriOppo’nun A serisi telefonlarına yeni bir model daha eklendi. Oppo A74, diğer A serisi modellerden farklı olarak hem çok daha güçlü donanımsal özelliklere sahip, hem de bu özellikleri oldukça uygun bir fiyatla kullanıcılarına sunuyor. İşte Oppo A74'ün en güçlü özellikleri... (Sponsorlu İçerik)
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner