Geri Dön

KPSS branş sıralaması nasıl bakılır, ne işe yarar 2020? ÖSYM KPSS lisans branş bazında sıralama öğrenme ekranı...

KPSS branş sıralamaları ile ilgili son dakika gelişmeleri geldi. ÖSYM, KPSS lisans branş sıralamaların yansıtıldığını açıkladı. ÖSYM'nin branş bazında sıralama duyurusu sonrasında ise adaylar branş sıralamalarına nasıl bakacağını araştırmaya başladı. Peki KPSS branş sıralaması nasıl öğrenilir? İşte 2020 ÖSYM KPSS branş sıralaması ekranı...

KPSS branş sıralaması nasıl bakılır, ne işe yarar 2020? ÖSYM KPSS lisans branş bazında sıralama öğrenme ekranı...

KPSS branş sıralaması nasıl öğrenilir? sorusunun yanıtı gündemde KPSS'ye giren adaylar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. KPSS lisans branş sıralamalarının açıklandığı ÖSYM tarafından duyuruldu. İşte ÖSYM KPSS branş sıralaması öğrenme ekranı 2020...

2020 KPSS BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR?

KPSS lisans branş sıralaması açıklandı. ÖSYM konu ile ilgili açıklama yaptı.

KPSS BRANŞ SIRALAMASI EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM, KPSS Lisans branş sıralamaları ile ilgili şu duyuru yaptı;

"2020 KPSS-Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR HAKKINDA TEKNİK AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "2020-KPSS Lisans sınavına katılan adaylarımızın branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylarımızın yapacağı tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

KPSS branş sıralaması nasıl bakılır, ne işe yarar 2020 ÖSYM KPSS lisans branş bazında sıralama öğrenme ekranı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "28 Şubat, tıpkı 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi milli iradeyi, milletin değerlerini hedef alan bir darbe girişimidir."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet