Geri Dön

KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılıyor, kaç TL? 2020 KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihleri nedir?

KPSS ortaöğretim geç başvuru süreci dün başladı. 15-30 Eylül tarihlerinde yapılan başvurularını kaçıran adaylar için başlayan KPSS ortaöğretim geç başvuru ile ilgili detaylar merak konusu. KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti tutarı ve hangi bankalara yatırılacağı araştırılıyor. Peki KPSS geç başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak, ne kadar? İşte 2020 KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri...

KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılıyor, kaç TL? 2020 KPSS ortaöğretim geç başvuru tarihleri nedir?

KPSS ortaöğretim geç başvurusu 8 Ekim 2020 yani dün alınmaya başlandı. KPSS ortaöğretim başvurusu yapacak olan adaylar başvuru ücretlerinin yatırılacağı bankalar, başvuru tarihi ve başvuru ücretinin miktarını merak ediyor. Peki KPSS geç başvuru ücreti ne kadar, hangi bankalara yatırılacak 2020?

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR ?

KPSS geç başvuru ücreti 120 TL olarak yer alıyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

KPSS ortaöğretim geç başvuruları 8-9 Ekim tarihlerinde yapılacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKLAR HANGİLERİ?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin
açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den
başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav
ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

 Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaİstanbul Sultangazi'de Şehit Esma Çevikin babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber