Geri Dön
GündemKristal Martı’lar sahiplerini buldu

Kristal Martı’lar sahiplerini buldu

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KALİD) Kadıköy Maarif Camiası’nın önerileri ve Kristal Martı Komitesi kararıyla 16. Kristal Martı ödüllerini sahiplerine verdi.

Kristal Martı’lar  sahiplerini buldu

2001’de dağıtılmaya başlanan ve bugüne kadar 67 okul mezununa verilen ödüller, bu yıl okulun bahçesinde düzenlenen Talaş Böreği gününde sahiplerine takdim edildi. Ödül alan isimler arasında çağdaş Türk sanatına sağladığı katkılar nedeniyle Uluslararası Genç Tasarımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Derya Bigalı yer aldı. Perinatoloji Uzmanı olarak uluslararası çalışmalar yapan Prof. Dr. Süleyman Cansun Demir de ödüle layık görüldü.
30’dan fazla ülkede 120’den fazla fotoğrafıyla 40’a yakın madalya, 800’den fazla uluslararası ödül alan Burak Şenbak da ödül alan bir diğer isimdi. Ödüller ayrıca kurucusu olduğu AGRONN Simülasyon Teknolojileri firması adına yaptığı iki adet TÜBİTAK projesiyle 2014 ve 2015’te Ar-Ge ve girişimci ödüllerini alan Caner Cennetoğlu ve 2005’ten bu yana Penguen mizah dergisinde, “Her şey olur” başlıklı sayfasında siyasi mizah yapan Grafik ve karikatür Sanatçısı Cem Dinlenmiş’e verildi.

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet