Geri Dön

KÜÇÜK ÜLKENİN KÜRESEL DÜĞÜNÜ

Lüksemburg veliaht Prensi Guilliame ile Belçika kontesi Stephanie De Lannoy görkemli bir törenle dünyaevine girdi. Ülkede heyecan yaratan düğüne birçok kraliyet ailesi katıldı

KÜÇÜK ÜLKENİN KÜRESEL DÜĞÜNÜ

Lüksemburg Büyük Dükalığı Veliaht Prensi Guillaume (30) ile uzun süredir birlikte olduğu Belçika kontesi Stephanie de Lannoy (28) iki gün süren muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi. Geçen cuma sabahı başlayan ve cumartesi akşamı son bulan düğün için Lüksemburg sokaklarında büyük heyecan yaşandı.
Düğünün anısına özel olarak imal edilen sınırlı sayıdaki şampanyalar, çikolatalar ve çiftin gülümseyen pozlarının yer aldığı kartpostallar şehirdeki pek çok dükkanın vitrinini süsledi. Çiftin resmi nikahı cuma günü öğleden sonra kıyıldı. Dini nikah töreni ise cumartesi günü düğün için özel olarak hazırlanan Notre-Dame Katedrali’nde gerçekleşti. Törene Belçika, Norveç, İsveç, Liechtenstein, Danimarka, Hollanda, Romanya, İngiltere, Fas, Japonya ve Ürdün kraliyet aileleri mensupları da katıldı. Dini tören sonrasında çift, Grand-Ducal sarayı balkonuna çıkarak kalabalığı selamladı. Tören, aralarında Çin, Fas, Rusya ve ABD başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden 120’nin üstünde televizyon kanalı tarafından canlı olarak yayınlandı.

1 milyon lira harcandı
Düğüne toplamda 500 bin euro (1 milyon 169 bin TL) harcandı. Prensin Kontes’i balayı için sürpriz bir geziye çıkarması bekleniyor. 2009 yılından beri birlikte olan çift, 2011 yılında nişanlanmıştı. Uluslararası ilişkiler eğitimi alan Prens Guillaume, 900 askerden oluşan Lüksemburg ordusunda yarbay olarak görev yapıyor. Kontes Stephanie de Lannoy ise Brüksel’deki Leuven Katolik Üniversitesi’nde dil eğitimi almıştı.

Torununu kurtarmak için çırpındı! 'Köpek değil canavardı'Ankara'da Gönül Demir, 2,5 yaşındaki torunu Bahar Dağaşan'ı alıp markete gitti. O sırada başıboş gezen pitbull anneanneni yanındaki küçük çocuğa saldırdı. Gönül Demir'in torununun kucağına alarak korumaya çalıştı. Yaklaşık 1,5 dakika süren boğuşma anında pittbull küçük çocuğu bacağından yakaladı. Büyük panik yaşanan saldırı anında çevredekiler, sopalarla köpeği uzaklaştırmaya çalıştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet