Geri Dön
GündemKumar oynarken yakalanan 24 kişiye 107 bin lira ceza

Kumar oynarken yakalanan 24 kişiye 107 bin lira ceza

Eskişehir’deki bir dernekte kumar oynarken yakalanan 24 kişiye, koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri için 107 bin 664 lira idari para cezası uygulandı. Öte yandan dernekte yapılan aramalarda tüfek ile kumar malzemeleri ele geçirildi.

Kumar oynarken yakalanan 24 kişiye 107 bin lira ceza

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir dernekte kumar oynatıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Savcılık izniyle derneğe düzenlenen baskında 24 kişi kurulan masalarda kumar oynarken yakalandı. Kimlikleri tespit edilen 24 kişiye kumar oynamanın yanı sıra koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle toplam 107 bin 664 lira idari para cezası uygulandı. Mühürlenen derneğin sorumlusu R.Y. hakkında da kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak ile bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak suçlarından adli soruşturma başlatıldı.

Dernekte yapılan aramalarda tüfek ile kumar malzemeleri ele geçirildi. Soruşturma sürüyor.

 

İftar sofrasında eski eşini bıçaklayan şüpheli tutuklandıKütahya’da bir süre önce boşandığı, uzaklaştırma kararı aldıran Hanım Ç.’yi işlettiği lokantadaki iftar sofrasında bıçakla yaralayan Emin Namdar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hastanede tedavi gören Hanım Ç.’nin ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet