Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman? 9 gün bayram tatili olacak mı?

Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün bayram tatili olacak mı?

Haziran ayının 3'te 2'lik kısmı geride kaldı ve yavaş yavaş Kurban Bayramı yaklaşıyor. İslam alemini sabırsızlık sararken tam tarih konusunda tereddüt yaşayanlar 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorusunu sıklaştırdı. İşte bayram tarihleri ve tatil zamanı...

Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün bayram tatili olacak mı?

Kurban Bayramı tarihi yaklaşıyor. Bugün de Kurban Bayramı vekalet ücretleri belli oldu. İslam alemi Kurban Bayramı'nı iple çekerken tarihler yavaş yavaş araştırılmaya başlandı. Sıklıkla sorulan soru ise şu sıralar 'Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün bayram tatili olacak mı?' şeklinde.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk gelirken son günü ise 3 Ağustos... Bayramın ilk gününün cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 9 gün tatil beklenmiyor.

2020 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Kurban Bayramı 31 Temmuz-3 Ağustos 2020

Hicri Yılbaşı 20 Ağustos 2020

Aşure Günü 29 Ağustos 2020

Mevlid Kandili 28 Ekim 2020

KURBAN VEKALET ÜCRETİ

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2020 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975 lira, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet