Geri Dön
GündemKurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil olacak mı?

Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil olacak mı?

Kurban Bayramı için büyük bir bekleyiş söz konusu... İslam alemi paylaşmanın önemini vurgulayan Kurban Bayramını iple çekiyor. Ayrıca 9 gün tatil olup olmadığı da merak edilirken 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorusu gitgide sıklaşıyor.

Kurban Bayramı ne zaman? 9 gün tatil olacak mı?

Günler bir bir geçerken Kurban Bayramı tarihi de yaklaşıyor. İslam alemi büyük bir heyacan yaşarken bir an evvel Kurban Bayramı'nın gelmesi isteniyor. Bu nedenle de tarih yaklaştıkça 'Kurban Bayramı ne zaman?' sorusu gündem oluyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk gelirken son günü ise 3 Ağustos... Bayramın ilk gününün cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 9 gün tatil beklenmiyor.

2020 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Kurban Bayramı 31 Temmuz-3 Ağustos 2020

Hicri Yılbaşı 20 Ağustos 2020

Aşure Günü 29 Ağustos 2020

Mevlid Kandili 28 Ekim 2020

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner